Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPraktyczne informacje dla firm transportowych poruszających się we Francji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maciej Kowalski | 2017-01-25 16:36:35
francja, transport, ograniczenia w ruchu, ograniczenia dla samochodów ciężarowych, wphi-paryż

WPHI w Paryżu informuje, że firmy transportowe poruszające się na terenie Francji mogą korzystać ze specjalnej strony internetowej Bison Futé, na której publikowane są informacje dotyczące np. przewidywanego oraz aktualnego natężenia ruchu, utrudnień związanych z pracami drogowymi, niekorzystnymi warunkami drogowymi itd. Ponadto, na ww. stronie znajdują się praktyczne informacje dla firm transportowych.

Wśród informacji dostępnych na stronie http://www.bison-fute.gouv.fr/ znajduje m.in. się szczegółowy opis czasowych ograniczeń dla ruchu samochodów ciężarowych. WPHI w Paryżu przypomina, że zakaz poruszania się samochodów o masie powyżej 7,5 tony obowiązuje w soboty i w pozostałe dni poprzedzające dni wolne od pracy w godzinach 22.00-24.00 oraz w niedziele i inne dni wolne od pracy od godziny 00.00 do 24.00. Oprócz ogólnego zakazu funkcjonuje szereg zakazów wprowadzanych również lokalnie w inne dni. Szczegółowy wykaz na 2017 rok dostępny jest pod adresem: http://www.bison-fute.gouv.fr/IMG/pdf/FR_depliant_calendrier-interdictions_2017.pdf.

Od ogólnego zakazu wprowadzono stałe odstępstwa, którymi objęte są m.in. samochody przewożące żywe zwierzęta, łatwo psujące się artykuły żywnościowe, produkty rolne w okresie zbiorów, sprzęt i urządzenia niezbędne do organizacji wydarzeń gospodarczych, politycznych sportowych, kulturalnych (pod pewnymi warunkami), prasę, wybrane gazy i produkty paliwowe, samochody realizujące przeprowadzki biur lub zakładów produkcyjnych i inne. Szczegółowy wykaz samochodów wyłączonych z ogólnego zakazu został określony w rozporządzeniu z dnia 2 marca 2015 roku w sprawie zakazu poruszania się samochodów transportowych w niektórych okresach (Arrêté du 2 mars 2015 relatif à l'interdiction de circulation des véhicules de transport de marchandises à certaines périodes) Ponadto, w załączniku I do ww. aktu prawnego określony został szczegółowy wykaz produktów określanych jako łatwo psujące się i mogących być przewożonych pomimo ogólnego zakazu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Bison Futé

bisonfuteBison Futé

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Usługi transportowe i logistyczne

Lubuskie Centrum Logistyczne z Zielonej Góry świadczy usługi transportowe na terenie całej Unii E...
Polska - Zielona Góra 2020-06-04 Dodał: Centrum Logistyczne Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert