Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGłówne tendencje branży galanterii skórzanej we Francji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Piwek | 2015-12-04 15:23:19
branża galanterii skórzanej we francji, francja, wyroby skórzane,

Francuski rynek galanterii skórzanej zaznacza stały wzrost. Niektóre segmenty tego sektora znajdują się w pełnym rozkwicie, a w 2012 r. jego wartość oszacowano na 53 mld dolarów.

Francuski rynek galanterii skórzanej zaznacza stały wzrost. W 2012 r. jego wartość oszacowano na 53 mld dolarów. Handel międzynarodowy galanterii skórzanej odnotował wzrost o 29% w stosunku do 2012 r.

Niektóre segmenty tego sektora znajdują się w pełnym rozkwicie. Zaliczyć do nich można :

- luksusową galanterię skórzaną, która ewoluuje pod wpływem coraz bardziej wymagających klientów, szukających coraz bardziej elitarnych produktów. Aby sprostać ich wymaganiom, domy mody proponują serie limitowane, produkty na zamówienie oraz produkty niszowe, podnosząc ich cenę.

- luksusowa galanteria skórzana z „drugiej ręki”, która powoduje, że luksus staje się coraz bardziej dostępny dla większego wachlarza konsumentów;

- męska galanteria skórzana. Moda męska coraz bardziej promuje akcesoria. Nawet jeżeli ten sektor uważany jest za niszowy, to okazuje się obiecujący. Np. znany producent luksusowej galanterii skórzanej – Hermès, otworzył w Stanach Zjednoczonych butik przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn ;

- zakupy online, wszystkie segmenty galanterii skórzanej zaznaczyły, w trzecim kwartale 2013 roku, wzrost na poziomie 14%. Wzrost ten jest związany z większa ilością e-butików i wzrostem częstotliwości dokonywanych zakupów, jak również z rozpowszechnieniem sprzedaży na smartfonach i tabletach.