Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOgólne informacje nt. rynku gier komputerowych we Francji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Piwek | 2015-12-04 14:38:28
gry komputerowe, tendencje na rynku gier komputerowych, francja, francuski rynek gier komputerowych

Francja plasuje się na 3 pozycji krajów europejskich pod względem wielkości sprzedaży gier komputerowych, których wartość wyniosła 2,7 miliarda euro w 2013 r.

Według danych francuskiego Związku Wydawców Oprogramowania Gier Video (fr. Syndicat des Éditeurs de Logiciels de Loisirs), Francja plasuje się na 3 pozycji krajów europejskich pod względem wielkości sprzedaży gier komputerowych, których wartość wyniosła 2,7 miliarda euro w 2013 r. Na całkowitą wartość rynku gier komputerowych składa się sprzedaż konsoli gier, akcesoriów, gier video na nośnikach fizycznych, jak również sprzedaż gier w formie zdematerializowanej i mobilnej. Wartość sprzedaży gier mobilnych w 2013 r. wyniosła 190 mln euro i warto zaznaczyć, że wartość tego rynku jest porównywalna z popularnym dotąd rynkiem przenośnych konsol do gier, których wartość wyniosła 209 mln. euro w 2013 r.

Francuski rynek gier komputerowych ma 40 lat i należy do jednej z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu kreatywnego we Francji.

Historycznie specyfika tego rynku ukierunkowana była w głównej mierze na młodzież płci męskiej. Aktualne grono docelowych odbiorców znacznie się poszerzyło i obejmuje niemalże wszystkie grupy wiekowe. Obserwuje się także ogólne sfeminizowanie całego środowiska gier video, jak również znaczny wzrost średniej wieku graczy.

Od kilku lat obserwuje się we Francji zdecydowany spadek sprzedaży gier video na nośnikach fizycznych. Spadek ten kształtuje się na poziomie około 16-19 % w skali roku. Zdecydowanie rośnie dystrybucja cyfrowa i liczba gier pobieranych z Internetu.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert