Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu



Charakterystyka norm i certyfikatów używanych we francuskiej branży stolarki otworowej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Piwek | 2015-11-24 14:14:34
oznaczenia ce, symbol nf, norma francuska, certyfikaty jakości, stolarka otworowa,

Oznaczenie CE - stanowi gwarancję zaufania i potwierdza zgodność produktów stolarki otworowej z wymaganiami przepisów europejskich. Symbol NF (Norma Francuska) - zapewnia przede wszystkim jakość i bezpieczeństwo. Symbol NF potwierdza, że produkt jest zgodny z francuskimi standardami jakości i odpowiada na potrzeby konsumentów we Francji.

Oznaczenie CE - stanowi gwarancję zaufania i potwierdza zgodność produktów stolarki otworowej
z wymaganiami przepisów europejskich. Umożliwia tym samym swobodny przepływ produktów w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Oznaczenie CE nie jest certyfikatem jakości produktu, jest natomiast obowiazkowe, przy wprowadzaniu produktu na rynek europejski.

 

NF (Norma Francuska) - zapewnia przede wszystkim jakość i bezpieczeństwo. Symbol NF potwierdza, że produkt jest zgodny z francuskimi standardami jakości
i odpowiada na potrzeby konsumentów we Francji. Certyfikat przyznawany jest przez Francuską Organizację Normalizacyjną - (fr. AFNOR Certification). Norma Francuska (NF) wzmacnia wymogi ustanowione przez znak CE. Opiera się na tych samych próbach
i badaniach, ale rezultaty są oceniane o wiele surowiej, dlatego istnieje ona jedynie we Francji. Obowiazek przestrzegania Normy Francuskiej (NF) może występować w niektórych branżach i dla niektórych produktów.

 

CERTFIKATY JAKOSCI O CHARAKTERZE DOBROWOLNYM

  • Label ACOTHERM - gwarantuje optymalną wydajność okna pod kątem izolacji termicznej (TH) i akustycznej (TA).
  • Certyfikat CEKAL - gwarantuje jakość izolacji cieplnej i akustycznej okna. Gwarantuje również 10 letnią szczelność podwójnego oszklenia. Uzupełnieniem podstawowej wersji jest certyfikat CEKAL AR, który zapewnia dodatkową wzmocnioną dźwiękoszczelność okna (fr. AR - Acoustique Renforcée).
  • Certyfikat QUALANOD - gwarantuje wytrzymałość okna aluminiowego na korozję.
  • Certyfikat QUALIMARINE - szczególnie rekomendowany dla okien z aluminium instalowanych w regionach nadmorskich.
  • Certyfikat PEFC - stosowany wyłącznie do certyfikacji drewnianej stolarki otworowej, jest gwarancją, że wykorzystywany do produkcji surowiec pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej.
  • CSTBat jest certyfikatem jakości technicznej wydawanym przez Naukowe Centrum Technik Budowlanych - CSTB (fr. Centre Scientifique et Technique du bâtiment). Przyznawany na podsatwie normy CSTBat - zapewnia optymalną wytrzymałość, solidność produktu, jak również gwarantuje wysoką jakość procesu produkcji stolarki otworowej, zapewniając tym samym wytworzonym produktom 10 letnią gwarancję.
  • Norma A2P (fr. Assurance Prévention Protection) - ocenia wytrzymałości materiałów (w tym okna) zapewniająca odporność na uderzenia mechaniczne (włamane) i termiczne (pożar).
  • Norma AEV (fr. A- Air, E- Eau, V- Vent) - certyfikuje szczelność na przenikanie wody opadowej, na przenikanie powietrza, wytrzymałość na wiatr.
  • Norma NF Fenêtre - istniejąca od 2004 r. zapewnia jakość wszystkich rodzajów okien: drewno, PCV i aluminium. Zaletą tego certyfikatu jest połączenie oceny jakości kompozytów, procesu produkcji i wydajności izolacyjnej (szczelność na przenikanie wody, powietrza, wiatru). Uzupełnieniem normy NF Fenetre może być certyfikat ACOTHERM gwarantujący izolację termiczną (TH) i akustyczną (TA).

 

Przydatne informacje : Normy Francuskie (NF) o zastosowaniu obowiązkowym 

http://www.legifrance.gouv.fr/Droit-francais/Normes-AFNOR-d-application-obligatoire

http://www.afnor.org/fiches/faq-reglementation/normes-obligatoires

 





Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Maski przemysłowe filtrujące FFP2

Mam do zaoferowania maski Polskiego producenta. Minimalna ilość zakupu - 1000 szt. Cena: 3....
Polska - Piszczac 2020-12-04 Dodał: Piotr Omelańczuk Budownictwo, Budownictwo i architektura, Produkcja mebli, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Narzędzia mechaniczne Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert