.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPriorytety rządu Édouarda Philippe'a

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maciej Kowalski | 2017-07-31 16:10:35
program francuskiego rządu, edouard philippe, emmanuel macron, wphi-paryż

Na początku lipca br. premier Francji Edouard Philippe przedstawił główne założenia swojego rządu. Głównym celem jest unowocześnienie kraju poprzez m.in. obniżenie wydatków budżetowych, inwestowanie w nowe technologie, poprawę warunków dla firm, dostosowanie edukacji do wymogów rynku pracy i położenie dużego nacisku na kwestie środowiskowe.

Główne priorytety programu francuskiego rządu prezentują się następująco:

Budżet: obniżenie wydatków budżetowych i utrzymanie deficytu poniżej poziomu 3%.

Kwestie podatkowe: zmniejszenie obciążeń podatkowych, w tym m.in. zwolnienie z podatku mieszkaniowego blisko 80% gospodarstw domowych oraz zniesienie składek pracowniczych na ubezpieczenia zdrowotne i ubezpieczenia dla bezrobotnych

Przedsiębiorczość: stopniowe obniżenie podatku od fim z obecnego poziomu 33,% do 25%. Ponadto planowane jest zniesieniu tzw. systemu RSI – stworzonego dla osób samozatrudnionych.

Edukacja: reforma matury w 2021 roku (mniej egzaminów, ale zwiększenie roli bieżącej kontroli), zwiększenie roli liceów zawodowych.

Wymiar sprawiedliwości: uproszczenie procedury karnej. Ponadto przewiduje się podwyższenie kar dla wybranych czynów kryminalnych oraz budowę dodatkowych 15 tysięcy miejsc w zakładach karnych.

Obronność: ustalenie poziomu wydatków budżetowych na poziomie 2% PKB począwszy od 2025 roku.

Imigracja: reforma prawa azylu. Skrócenie terminu na rozpatrzenie wniosku o azyl z obecnych 14 miesięcy do 6 miesięcy.

Zdrowie: obowiązkowe szczepienia i podwyższenie ceny paczki papierosów do 10 euro.

Ekologia: eliminacja pojazdów z napędem diesel (cel do osiągnięcia w trakcie obecnej kadencji E. Macrona), zwiększenie znaczenia recyclingu (100% produktów z plastiku ma podlegać recyclingowi do 2025 roku), promowanie czystych i odnawialnych źródeł energii.

Mieszkalnictwo: uproszczenie prawa budowlanego, którego celem jest przyspieszenie procedury wydawania pozwoleń budowlanych.

Cyfryzacja: celem jest zagwarantowanie Internetu o wysokiej przepustowości na terenie całej Francji do 2022 roku.

000ps9m5thomas-samsonafp960x556Członkowie rządu Edouarda Philippe'a

 

 

 


Wykaz członków rządu E. Philippe'a został zamieszczony w załączniku.