Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRozpoczęła się kolejna edycja paryskich targów rolniczych SIA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maciej Kowalski | 2017-02-28 14:46:05
targi rolne, paryż, sia, wphi-paryż, ryszard zarudzki

W dniu 25 lutego 2017 roku rozpoczęła się w Paryżu kolejna edycja targów rolniczych (SIA). Jest to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, niemniej ma ono na celu głównie promocję francuskiego rolnictwa, prezentację jego potencjału i tradycji oraz zróżnicowania kulinarnego.

Targi rolne SIA to impreza, na której wystawiają się wszystkie najważniejsze organizacje związane z sektorem rolnym (organizacje rolnicze, szkoły, instytuty badawcze, hodowcy oraz przedstawiciele regionów). Jest to wydarzenie masowe, chętnie odwiedzane zarówno przez polityków, profesjonalistów, jak i rodziny z dziećmi.

20170225112819Polska delegacja na targach SIA (od lewej): Maja Walicka (Ambasada PR w Paryżu), Magdalena Józefecka (Ministerstwo Rolnictwa), Ryszard Zarudzki (wiceminister rolnictwa), Maciej Kowalski (WPHI Paryż)

Każda edycja paryskich targów jest świętem francuskiego rolnictwa, chętnie odwiedzanym przez najważniejszych polityków we Francji. W kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich tegoroczne wydarzenie stanowiło okazję do przedstawienia swojego programu wszystkim najważniejszym kandydatom. W tegorocznej edycji udział bierze ponad 1050 wystawców, organizatorzy szacują, że odwiedzi je ok. 650 tys. gości.

Targi zostały odwiedzone przez wiceministra rolnictwa, Pana Ryszarda Zarudzkiego oraz Ambasadora RP we Francji, Pana Dariusza Wiśniewskiego.

20170225111421Wizyta wiceministra rolnictwa Ryszarda Zarudzkiego na stoisku francuskiej organizacji ds.genetyki w hodowli zwierząt.

Targi rolnicze w Paryżu są imprezą o bardzo dużym zasięgu promocyjnym, o której mówi się długo przed jego rozpoczęciem, a w czasie jego trwania wszystkie najważniejsze media nadają z terenów targowych bezpośrednie relacje. Na mieście widoczne są reklamy wydarzenia, które od kilku już lat promowane jest wizerunkiem „najpiękniejszej krowy roku”. Ważnym elementem targów są regionalne i międzynarodowe stoiska, na których prezentowane są produkty tradycyjnie kojarzone z danym regionem lub krajem. Z uwagi na duże zainteresowanie paryskimi targami rolniczymi WPHI w Paryżu podtrzymuje swoje wcześniejsze rekomendacje dotyczące organizacji polskiego stoiska narodowego podczas kolejnych edycji targów.

20170225134456Wiceminister rolnictwa Ryszard Zarzudki oraz Ambasador RP we Francji na stoisku francuskiego instytu INRA

Wizyta wiceministra rolnictwa, Ryszarda Zarudzkiego, stanowiła okazję do odbycia rozmów m.in. z członkami zarządu francuskiego Narodowego Instytutu Badań Agronomicznych (INRA), będącego jednym z najlepszych ośrodków badawczych na świecie. Podczas rozmów omówiono perspektywy polsko-francuskiej współpracy w dziedzinie badań i rozwoju, strona francuska zaoferowała przy tym gotowość podzielnia się doświadczeniami w zakresie integracji instytutów naukowych.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Szkolenia dla laboratoriów badawczych 2020 - Norma ISO 17025

Aktualizacja treści merytorycznej szkoleń (nazywana dalej " aktualizacja 2021") będzie polegała ...
Polska - POZNAŃ 2021-03-11 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Farmacja i biotechnologia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Sklep rolniczy

Jesteśmy sklepem rolniczym, który posiada w sprzedaży najlepsze części zamienne i akcesoria do ma...
Polska - WIDAWA 2021-03-08 Dodał: Ryszard Golum Handel, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Oferta stomatologa

Oferta stomatologa Oferta stomatologa Oferta stomatologaOferta stomatologa sdfgt
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Mateusz Stachowiak Mięso, Ryby Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert