Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCertyfikaty jakości powietrza: ważna informacja dla kierowców poruszających się po Francji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maciej Kowalski | 2016-12-19 14:28:19
eko-certyfikaty, francja, paryż, grenoble, certyfikaty jakości powietrza

WPHI w Paryżu informuje, że władze francuskie wprowadzają nowy system kontroli pojazdów mający na celu poprawę jakości powietrza. Dzięki systemowi certyfikacji samochody o różnym poziomie emisji spalin będą łatwiej identyfikowalne, umożliwiając w ten sposób uprzywilejowanie samochodów najmniej uciążliwych dla środowiska.

O certyfikat jakości powietrza (fr. certificat qualité de l’air) mogą występować właściciele wszelkiego rodzajów pojazdów (samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, autokary oraz pojazdy dwu, trzy i czterokołowe). Posiadanie certyfikatu umożliwia najmniej zanieczyszczającym pojazdom poruszanie się w strefach ograniczonego ruchu (fr. ZRC), ustalanych przez władze poszczególnych miast, np. w okresach zwiększonego zanieczyszczenia powietrza. Posiadanie certyfikatu jest już obowiązkowe w aglomeracji Grenoble i będzie obowiązkowe w Paryżu począwszy od 15 stycznia 2017 roku.

Certyfikat wyróżnia 6 klas samochodów w zależności od rodzaju silnika i wieku pojazdu. Najwyższa kategoria to samochody o napędzie elektrycznym i wodorowym. W celu łatwiejszej identyfikacji klasy pojazdu, certyfikaty posiadają różne kolory w zależności od poziomu emisji spalin. Certyfikaty są wydawane w formie naklejki i przyczepiane do przedniej szyby samochodu.

O wydanie certyfikatu można występować za pośrednictwem strony internetowej: www.certificat-air.gouv.fr. Certyfikat zostanie przekazany drogą pocztową na adres pocztowy wskazany w dowodzie rejestracyjnym. Koszt wydania i wysyłki certyfikatu to 4,18 € płatne online. Tym niemniej, o certyfikaty mogą się ubiegać obecnie wyłącznie kierowcy posiadający pojazdy zarejestrowane na terenie Francji. Wielojęzyczna platforma internetowa dla kierowców z innych państw zostanie udostępniona na początku stycznia 2017 roku.

GammeCritAirWzory certyfikatów jakości powietrza

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Usługi transportowe i logistyczne

Lubuskie Centrum Logistyczne z Zielonej Góry świadczy usługi transportowe na terenie całej Unii E...
Polska - Zielona Góra 2020-06-04 Dodał: Centrum Logistyczne Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert