Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKolejna edycja targów SIAL Paris za nami!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maciej Kowalski | 2016-10-28 14:58:25
sial paris 2016, polski pawilon, targi spożywcze, wphi paryż, arr

W dniach 16-20 października 2016 r. odbyła się w Paryżu kolejna edycja międzynarodowych targów przemysłu spożywczego SIAL. Jest to najważniejsza i największa impreza wystawiennicza dla tego sektora na świecie: w tegorocznej edycji udział wzięło 7 tysięcy wystawców ze 104 krajów, a odwiedziło je 155 tysięcy profesjonalnych zwiedzających. W targach wzięło łącznie 161 polskich firm.

Targi SIAL to wydarzenie prestiżowe o ogromnym zasięgu międzynarodowym, podczas którego obecni są wszyscy najważniejsi przedstawiciele sektora spożywczego z całego świata.

WPHI w Paryżu był obecny na targach na stoisku promocyjnym organizowanym przez Agencję Rynku Rolnego w ramach pawilonu narodowego, na którym obecnych było blisko 40 polskich firm. Polskie stoisko narodowe zostało uroczyście zainagurowane przez Ambasadora RP oraz Prezesa ARR.

SIAL-2016-iFrancja-52Inauguracja polskiego pawilonu podczas SIAL Paris 2016

Oprócz pawilonów narodowych organizatorzy przewidzieli hale tematyczne, wśród których na szczególną uwagę zasługiwał pawilon mięsny z silnym udziałem polskich producentów.

Podczas targów Wydział był zaangażowany w realizację wielu działań towarzyszących, w tym m.in. organizację: wizyty na międzynarodowej giełdzie w Rungis dla zainteresowanych wystawców, spotkań biznesowych z dyrektorami sieci handlowych, spotkania dla przedstawicieli Polski Wschodniej, spotkań biznesowych dla firm z województwa Świętokrzyskiego. Dzięki staraniom WPHI zorganizowane zostały również spotkania z przedstawicielami francuskich organizacji branżowych, instytucji sektora rolnego oraz prasy.

Polski pawilon narodowy, częścią którego było stoisko promocyjne WPHI, cieszył się dużą popularnością wśród zwiedzających. Jednym z elementów promujących polskie wystąpienie była reklama polskiego pawilonu w jednym z branżowych wydawnictw, które było szeroko dystrybuowane podczas targów. Uwagę zwiedzających przyciągała zróżnicowana oferta polskich firm oraz pokazy kulinarne organizowane przez polskich kucharzy.

SIAL-2016-iFrancja-59Polscy wystawcy podczas uroczystego otwarcia polskiego pawilonu podczas SIAL Paris 2016

Polskie firmy nawiązały podczas targów wiele interesujących kontaktów z firmami dystrybucyjnymi z całego świata. SIAL jest imprezą o globalnym zasięgu i należy pamiętać, że jest ona liczniej odwiedzana przez międzynarodowych gości niż samych Francuzów.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert