Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMożliwości współpracy w sektorze sprzętu medycznego we Francji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maciej Kowalski | 2016-09-19 15:42:30
nimes, klaster medyczny, sprzęt medyczny

Wartość rynku produktów medycznych we Francji szacowana jest na 19 miliardów euro. Jest to rynek bardzo zróżnicowany, obejmujący szeroką gamę produktów: od prostych opatrunków po protezy i implanty oraz urządzenia do rezonansu magnetycznego. W dniu 10 kwietnia 2016 roku przedstawiciel WPHI uczestniczył w specjalnym seminarium nt. warunków wprowadzania na rynek francuski sprzętu medycznego w celu zapoznania się z możliwościami nawiązania współpracy polskich producentów z francuskimi firmami zlokalizowanymi w regionie Languedoc Roussillon Midi-Pyrénées.

Wartość rynku produktów medycznych we Francji szacowana jest na 19 miliardów euro. Jest to rynek bardzo zróżnicowany, obejmujący szeroką gamę produktów: od prostych opatrunków po protezy i implanty oraz urządzenia do rezonansu magnetycznego.
W dniu 10 kwietnia 2016 roku przedstawiciel WPHI uczestniczył w specjalnym seminarium nt. warunków wprowadzania na rynek francuski sprzętu medycznego w celu zapoznania się z możliwościami nawiązania współpracy polskich producentów z francuskimi firmami zlokalizowanymi w regionie Languedoc Roussillon Midi-Pyrénées. Spotkanie zostało zorganizowane w mieście Nîmes, które jest siedzibą ważnego klastra medycznego EUROBIOMED skupiającego 250 członków: firm oraz instytucji działających w szeroko pojmowanym sektorze produktów medycznych.
Wokół Nîmes zlokalizowanych jest wiele firm specjalizujących się w produktach medycznych, co sprawia, że jest to jeden z trzech najważniejszych ośrodków dla sektora medycznego (po regionie Île-de-France i Rhône-Alpes). Lokalne władze aglomeracji Nîmes stawiają obecnie na rozwój sektora wprowadzają liczne ułatwienia dla firm zainteresowanych działalnością na rynku francuskim. Z jednej strony jest to współpraca władz z klastrem medycznym EUROBIOMED, z drugiej zaś współpraca ze szpitalem uniwersyteckim CHU Nîmes. Jednym z aspektów wspierających rozwój sektora medycznego ma być również uruchomienie we wrześniu 2016 r. „jednego okienka” dla firm zainteresowanych otwarciem działalności we Francji lub wprowadzeniem na rynek produktów medycznych.
Seminarium w Nîmes umożliwiło więc zapoznanie się procesem wprowadzania produktu na rynek francuski od pojawienia się pomysłu do wdrożenia projektu, ze szczególnym uwzględnieniem badań przedklinicznych oraz certyfikacji CE. Druga część dnia poświęcona była na bezpośrednie rozmowy z najważniejszymi przedstawicielami firm oraz organizacji z funkcjonujących na południu Francji.
Mając na względzie potencjał aglomeracji Nîmes i rzeczywiste zapotrzebowanie miejscowych firm oraz lokalnych instytucji na kontakty z międzynarodowymi partnerami WPHI zachęca polskie firmy z sektora medycznego do zwrócenia szczególnej uwagi na region Languedoc Roussillon Midi-Pyrénées. WPHI służy danymi teleadresowymi do klastra EUROBIOMED oraz firm , które wyraziły zainteresowanie współpracą z Polską. 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert