Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRelacja z kolejnej edycji targów marki własnej (MDD), Paryż, 30-31 marca 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maciej Kowalski | 2016-05-27 08:55:29
mdd, targi marki własnej, paryż, francja

W dniach 30-31 marca 2016 r. odbyła się w Paryżu kolejna edycja targów marki własnej, MDD. Jest to największe tego typu wydarzenie wystawiennicze we Francji skierowane do producentów zainteresowanych współpracą z sieciami handlowymi na zasadach private label.

W dniach 30-31 marca 2016 r. odbyła się w Paryżu kolejna edycja targów marki własnej, MDD.

Jest to największe tego typu wydarzenie wystawiennicze we Francji skierowane do producentów zainteresowanych współpracą z sieciami handlowymi na zasadach private label.

Tegoroczna edycja zgromadziła blisko 500 wystawców, szacuje się, że odwiedziło ok. 4,5 tys. gości. Wśród wystawców dominowali producenci szerokiej gamy produktów spożywczych, obecni byli również przedstawiciele sektora kosmetycznego, higienicznego oraz firmy oferujące rozwiązania w sektorze opakowań.

Targi MDD to profesjonalnie zorganizowana impreza targowa, chętnie odwiedzana przez przedstawicieli największych sieci handlowych poszukujących możliwości współpracy z nowymi partnerami handlowymi. Mimo że w porównaniu do podobnych targów organizowanych np. w Amsterdamie targi MDD wydają się dość kameralne, wystawcy w ogromnej większość wyrażali zadowolenie z jakości odbywanych rozmów.

Na targach obecnych było 5 polskich firm: MILLANO (słodycze), COFFEE PROMOTION (kawa), HANKE TISSUE (wyroby papierowe), RENE COFFEE & TEA CAPSULES (kawa), TARCZYNSKI (wędliny).

Współpraca z sieciami handlowymi na zasadach private label jest najprostszym sposobem wejścia na rynek francuski i z tej możliwości korzysta już wiele polskich firm. Doświadczeniami zagranicznych firm współpracujących z francuskimi sieciami handlowymi wskazują, że produkcja pod marką dystrybutora często stanowi tylko wstęp do dalszej współpracy i sprzedaży produktów pod własną marką. Produkcja w ramach private label bywa dla producentów sposobem na sprowdzenie preferencji konsumenckich Francuzów oraz na „oswojenie” ich z nieznanym produktem.