Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRelacja z targów rolniczych w Paryżu (27 lutego - 6 marca 2016 r.)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Maciej Kowalski | 2016-11-04 10:36:26
targi rolnicze, sia, paryż, francja, salon international de l'agriculture

W dniach 27 lutego – 6 marca 2016 r. odbyła się w Paryżu 53. edycja targów rolniczych. Jest to najważniejsza impreza targowa dla sektora rolnego we Francji, której tradycje sięgają lat 60-tych ubiegłego wieku.

Międzynarodowe Targi Rolnicze to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, niemniej jego głownym celem jest promocja francuskiego rolnictwa, prezentacja jego potencjału i tradycji oraz zróżnicowania kulinarnego. Podczas imprezy wystawiają się wszystkie najważniejsze organizacje związane z sektorem rolnym (organizacje rolnicze, szkoły, instytuty badawcze, hodowcy oraz przedstawiciele regionów wykorzystujących targi do prezentacji swoich atutów kulinarnych i turystycznych). Targi są wydarzeniem masowym, chętnie odwiedzanym zarówno przez profesjonalistów, jak i rodziny z dziećmi, dla których wizyta na targach stanowi okazję do zapoznania się ze specyfiką produkcji żywnościowej.

Każda edycja paryskich targów jest świętem francuskiego rolnictwa, niemniej w tym roku atmosfera święta została zakłócona przez rolników domagających się poprawy swojej sytuacji. Przedstawiciele najwyższych władz, na czele z prezydentem Republiki, zostali wygwizdani podczas oficjalnej inauguracji, a na stoiskach hodowców porozwieszane zostały dramatyczne komentarze dotyczące obecnego kryzysu (więcej o kryzysie: tutaj) Pomimo napiętej atmosfery targi przyciągnęły rzesze zwiedzających i wystawców. W tegorocznej edycji udział wzięło 1050 wystawców, a odwiedziło je blisko 700 tys. gości.

Targi rolnicze w Paryżu są imprezą o bardzo dużym zasięgu promocyjnym. Jest to wydarzenie, o którym mówi się długo przed jego rozpoczęciem, a w czasie jego trwania największe stacje radiowe i telewizyjne nadają bezpośrednie relacje ze swoich stoisk promocyjnych. Mimo że targi mają na celu głownie promocję francuskiego rolnictwa, każdego roku organizowane są również pawilony międzynarodowe, które przyciągają tłumy zwiedzających. W tym roku szczególnie wyróżniały się stoiska Senegalu, Wybrzeża Kości Słoniowej i Maroka, które zainwestowały znaczne środki w promocję swoich krajów. Na stoiskach narodowych prezentowane są produkty tradycyjnie kojarzone z danym krajem, co pozwala utrwalić w świadomości konsumentów „geograficzne” skojarzenia kulinarne. Z uwagi na duże zainteresowanie paryskimi targami rolniczymi polskie firmy powinny rozważyć organizację stoiska na którym mogłyby być eksponowane (i sprzedawane) produkty już obecne na rynku francuskim (np. mocne alkohole).


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Księgowość online

Księgowość dla przedsiębiorców Prowadzenie firmy wiąże się wprost z koniecznością prowa...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert