Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Czas na zamówienia publiczne

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-10 17:00:20
  francja, zamówienia publiczne, przetargi

  We Francji jest obowiązek publikacji wszystkich zamówień publicznych o wartości powyżej 90 tys. euro.

   

   

  Francuski Kodeks zamówień publicznych znowelizowano we wrześniu 2006 r., by zharmonizować go z dwiema dyrektywami UE (2004/18 i 2004/17 z 31 marca 2004 r.). W wyniku tych zmian próg dla procedur sformalizowanych w zakresie dostaw towarów i usług podniesiono do 150 tys. euro netto dla zamówień państwowych i do 230 tys. euro netto dla zamówień samorządowych; dla rynku robót próg ten ustalono na jednolitym poziomie 230 tys. euro netto.

  Wprowadzono też obowiązek publikacji wszystkich zamówień o wartości powyżej 90 tys. euro netto w Biuletynie Urzędowym (fr. Bulletin officiel des annonces des marches publics – BOAMP) lub dzienniku. Podstawowymi, oficjalnymi witrynami informacyjnymi o francuskim rynku zamówień publicznych są przede wszystkim: http://djo.journal-officiel.gouv.fr/MarchesPublics oraz www.marches-publics.gouv.fr.

  Pomocna może być strona internetowa francuskich dzienników urzędowych, dostępna pod adresem www.journal-officiel.gouv.fr. Na stronie tej pod hasłem „Les annonces officielles” można m.in. zapoznać się ze wszystkimi ogłoszeniami o zamówieniach publicznych, w tym o realizacji w drodze przetargów oraz oferentami, którzy otrzymali zamówienia do realizacji (hasło „consulter les annonces”).

   

   

   

  Podpis elektroniczny

   

  Bezpieczny podpis elektroniczny w zamówieniach publicznych określa rozporządzenie z 15 czerwca 2012 r. Dopuszcza ono stosowanie w każdego certyfikatu e-podpisu, o ile spełnia on wymogi bezpiecznego podpisu elektronicznego. Rozporządzenie jest skierowane do potencjalnych użytkowników zamówień publicznych - zarówno do władz administracyjnych, jak i do podmiotów gospodarczych.

  Procedura weryfikacji podpisu jest uproszczona dla certyfikatów kwalifikowanych oraz znajdujących się na specjalnej liście certyfikatów (francuskiej lub zagranicznej).