Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Czas na zamówienia publiczne

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-10 17:00:20
  francja, zamówienia publiczne, przetargi

  We Francji jest obowiązek publikacji wszystkich zamówień publicznych o wartości powyżej 90 tys. euro.

   

   

  Francuski Kodeks zamówień publicznych znowelizowano we wrześniu 2006 r., by zharmonizować go z dwiema dyrektywami UE (2004/18 i 2004/17 z 31 marca 2004 r.). W wyniku tych zmian próg dla procedur sformalizowanych w zakresie dostaw towarów i usług podniesiono do 150 tys. euro netto dla zamówień państwowych i do 230 tys. euro netto dla zamówień samorządowych; dla rynku robót próg ten ustalono na jednolitym poziomie 230 tys. euro netto.

  Wprowadzono też obowiązek publikacji wszystkich zamówień o wartości powyżej 90 tys. euro netto w Biuletynie Urzędowym (fr. Bulletin officiel des annonces des marches publics – BOAMP) lub dzienniku. Podstawowymi, oficjalnymi witrynami informacyjnymi o francuskim rynku zamówień publicznych są przede wszystkim: http://djo.journal-officiel.gouv.fr/MarchesPublics oraz www.marches-publics.gouv.fr.

  Pomocna może być strona internetowa francuskich dzienników urzędowych, dostępna pod adresem www.journal-officiel.gouv.fr. Na stronie tej pod hasłem „Les annonces officielles” można m.in. zapoznać się ze wszystkimi ogłoszeniami o zamówieniach publicznych, w tym o realizacji w drodze przetargów oraz oferentami, którzy otrzymali zamówienia do realizacji (hasło „consulter les annonces”).

   

   

   

  Podpis elektroniczny

   

  Bezpieczny podpis elektroniczny w zamówieniach publicznych określa rozporządzenie z 15 czerwca 2012 r. Dopuszcza ono stosowanie w każdego certyfikatu e-podpisu, o ile spełnia on wymogi bezpiecznego podpisu elektronicznego. Rozporządzenie jest skierowane do potencjalnych użytkowników zamówień publicznych - zarówno do władz administracyjnych, jak i do podmiotów gospodarczych.

  Procedura weryfikacji podpisu jest uproszczona dla certyfikatów kwalifikowanych oraz znajdujących się na specjalnej liście certyfikatów (francuskiej lub zagranicznej).

  Wybrane
  oferty polskich przedsiębiorstw

  Tłumaczenia medyczne

  Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
  Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

  Katalogi stron

  Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
  Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

  Zapalniczki reklamowe

  Palaczy wśród klientów każdej firmy nie brakuje, a zapalniczki reklamowe z wymiennymi wkładami i ...
  Polska - ŻARY 2019-12-12 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

  Zobacz więcej ofert