Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCzego wymaga fiskus

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-10 16:44:04
francja, podatki, vat

System podatkowy obowiązujący we Francji jest skomplikowany, a kraj ma jedne z najwyższych podatków w Europie., np. 75-procentowy podatek dla najlepiej zarabiających.

 

Przepisy regulujące francuski system podatkowy znajdują się w Powszechnym Kodeksie Podatkowym (fr. Code General des Impots). Ponadto, dla obywateli Polski istotne znaczenie mają, oprócz francuskich przepisów kodeksowych, postanowienia polsko-francuskiej umowy z dnia 20 czerwca 1975 r. w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku.

Umowa ta rozstrzyga m.in. konflikty rezydencji podatkowej w przypadku osób fizycznych przebywających w obu krajach, rozgranicza między krajami prawo opodatkowania poszczególnych źródeł przychodu oraz przewiduje metody uniknięcia podwójnego opodatkowania tego samego przychodu.

Francja jest drugim po Szwecji krajem o największym obciążeniu podatkowym w Europie. W konsekwencji problemem staje się emigracja podatkowa obywateli.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Zapalniczki reklamowe

Palaczy wśród klientów każdej firmy nie brakuje, a zapalniczki reklamowe z wymiennymi wkładami i ...
Polska - ŻARY 2019-12-12 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert