Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCzego wymaga fiskus

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-10 16:44:04
francja, podatki, vat

System podatkowy obowiązujący we Francji jest skomplikowany, a kraj ma jedne z najwyższych podatków w Europie., np. 75-procentowy podatek dla najlepiej zarabiających.

 

Przepisy regulujące francuski system podatkowy znajdują się w Powszechnym Kodeksie Podatkowym (fr. Code General des Impots). Ponadto, dla obywateli Polski istotne znaczenie mają, oprócz francuskich przepisów kodeksowych, postanowienia polsko-francuskiej umowy z dnia 20 czerwca 1975 r. w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku.

Umowa ta rozstrzyga m.in. konflikty rezydencji podatkowej w przypadku osób fizycznych przebywających w obu krajach, rozgranicza między krajami prawo opodatkowania poszczególnych źródeł przychodu oraz przewiduje metody uniknięcia podwójnego opodatkowania tego samego przychodu.

Francja jest drugim po Szwecji krajem o największym obciążeniu podatkowym w Europie. W konsekwencji problemem staje się emigracja podatkowa obywateli.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Mobilny system dezynfekcji

Mobilny system dezynfekcji
Polska - OPOLE 2021-01-02 Dodał: Jacek Wróbel Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Usługi transportowe i logistyczne

Lubuskie Centrum Logistyczne z Zielonej Góry świadczy usługi transportowe na terenie całej Unii E...
Polska - Zielona Góra 2020-06-04 Dodał: Centrum Logistyczne Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert